понеделник, 20 юни 2011 г.

Депутатът Стефан Господинов уважи два събора в събота

„Радвам се, че съм поканен на този празник. Спомням си, че преди две години, когато аз и моето семейство присъствахме на същото събитие, че бяхме очаровани от изпълненията на участниците. Затова приех и настоящата покана и ето ме тук, сред вас.” – с тези думи народният представител от ГЕРБ Стефан Господинов приветства събралите се участници, в традиционният вече събор „Край чешмата под върбата” в село Кайнарджа.
Съборът е традиционен, провежда се за 9-ти пореден път на историческата селска чешма, където през 1774г. е подписан Кючук-Кайнарджанският мирен договор между Руската и Османската империи, след водена четиригодиншна война, бяха поднесени много венци от присъствалите официални гости. По силата на договора Русия получава правото да покровителства християнското население на Балканския полуостров.
Освен Стефан Господинов, официални гости на проявата бяха Тодор Тодров – общински ръководител на ГЕРБ-Дулово, който е един от най-големите инвеститори в Кайнарджанска община и Димитър Димитров, общински ръководител на ГЕРБ-Кайнарджа. Местната структура на партията е осигурила и финансова подкрепа за мероприятието.В надпяването взеха участие 36 състава и групи и 15 индивидуални изпълнители.
Традиционен празник на водната лилия, подкрепен от ПП ГЕРБ, се проведе за за 4-та поредна година в село Малък Преславец. Стефан Господинов и общинският ръководител на ГЕРБ-Главиница Рашко Денев, уважиха поканите на организаторите хи се включиха в празника в неделя. В приветствието си към, дошлите близо 300 души, Господинов не скри задоволството си, че присъства на красивия празник, сред красивата природа на Малък Преславец. Той пожела на организаторите и на участниците в празничната програма, преди всичко да са здрави и да спомогнат за опазването на създадената вече хубава традиция. Блатото Малък Преславец е обявено за защитена местност. То отстои на около 30 км от резерват “Сребърна” и в него храна намират много от гнездящите в резервата птици. То е една от най-големите вододайни зони в Добруджа и има голяма естетическа стойност за крайбрежието в района на Долен Дунав. Островите от водни лилии и големите концентрации на редки и застрашени от изчезване водолюбиви птици са малко познати на широката публика и представляват интерес за научни изследвния и любителски посещения. Птичето богатство на района до този момент наброява 147 вида, като гнездящи от тях са 82.

Няма коментари:

Публикуване на коментар